Yağ Filtresi

06 Şubat 2015, 00:30

 

Yağ filtreleri koompresör rotorlarının aşınmasını  önler. Motorun hassas parçalarının kirlerden ve aşınma soncu ortaya çıkan metal parçacıklardan korunmasını sağlarlar. Yağ filtrelerinin sizlere sağlayacağı en önemli nokta tasarruflu olmasıdır. Bunun sebebi ise; yağın yaşlanmasını geciktiren bakımın uzun süreli olmasını sağladığı içindir. Yağ filtreleri çeşitli yağlarda kullanılabilir. Bu yağları motor yağı, şanzıman yağı, hidrolik yağ gibi motoru araçlarda kullanılan yağlarda ve makinelerde yani yağ kullanılan her sistemde ve her makinede yağ filtresi kullanılmak zorundadır. Bu kullanımın sebebi ise; bu yağların çalıştırdığı her sistemde sürtünme olur bu sürtünmenin sonucunda bazı küçük parçalar yağa karışır. Bu parçalar ve parçacıklar eğer yağdan arındırılmazsa sistemin tıkanmasına ve hatta kilitlenmesine sebep olabilir. Yağ filtreleri bu noktada devreye girer ve bu parçacıkları tutup ayrıştırmasına yardımcı olur. Yağ filtreleri bu parçacıkları en iyi şekilde tutmalıdır. Böylece sistemin de düzgün ve verimli ayrıca uzun ömürlü çalışması sağlanır. Yağ filtrelerinin görevi çok ağırdır çünkü temizleme işi ondadır ve sistemin düzenli çalışabilmesi için yağ filtresine çok iş düşmektedir.

    Filtre çeşitleri hemen her sektörde kullanılmaktadır. Çünkü filtre demek makinenizin düzenli ve uzun ömürlü çalışması demektir. Üstelik filtreler çok çabuk hasar görmezler ve hem parça alımından tasarruf etmenizi sağlarlar hem de yağ düzeninin çok sık değişmesini engelleyip tasarruf etmenizi sağlarlar. Aşağıda çeşitli filtre çeşitleri hakkında kısa bilgiler verilmektedir:

    Hava filtreleri, motorun performansı ile ilgilenen en önemli parçadır. Hava filtrenizin çok kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü bu özen sizlere makinenizin uzun ömürlü olarak ve verimli çalışmasını sağlayarak geri dönmektedir. Yakıt filtreleri ise; yakıtın arındırılarak motora gitmesini sağlar. Eğer ucuz ve kalitesiz ürün kullanırsanız yıl içerisinde birkaç kez parça değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Hem iş gücünden kaybedersiniz hem de maliyetiniz artar. Oysa kaliteli ve markalı ürünler alırsanız hem tasarruf yaparsınız hem de makineniz yıpranmamış olur. Seperatör filtreler ise; sisteme kuru hava vermek için üretilmiştir. Seperatör filtreleri hava ve yağı ayrıştırma özelliğine sahip oldukları için makineniz için büyük önem taşımaktadır.

FİRMAMIZDA HER MARKA VİDALI KOMPRESÖR YAĞ FİLTRESİ BULUNMAKTADIR.

atlas copco yap filtresi